Antykoncepcja dla mężczyzn – jak mogą zabezpieczać się faceci?

Przyjęło się, iż antykoncepcja, więc sposoby zapewniające uniknięcie ciąży, to dziedzina zwłaszcza pań. Jednak są też dobre formy przeciwdziałania zapłodnienia przeznaczone dla panów. Od pewnego momentu można dostrzec wzmożone zainteresowanie sposobami planowania rodziny pośród mężczyzn. Antykoncepcja dla panów bazuje przede wszystkim na dwóch formach – mechanicznej czy operacyjnej.

Antykoncepcja dla panów – co dobrać?

Antykoncepcja dla mężczyzn w Polsce nie zapewnia wielkiego doboru. Najpopularniejszym wyjściem jest niewątpliwie prezerwatywa. Nie daje ona całkowitej efektywności – należałoby wykorzystywać ją z dodatkowym zabezpieczeniem, np. globulką antykoncepcyjną dopochwową czy roztworem plemnikobójczym. Jest natomiast niezwykle wygodna w zastosowaniu oraz łatwo dostępna. Prezerwatywy można teraz kupować wszędzie – w sklepie, aptece, drogerii lub na stacji benzynowej.

Prezerwatywy, więc najłatwiej dostępna forma antykoncepcji

Prezerwatywy to najpopularniejsza forma antykoncepcji, wykorzystywana poprzez przeszło połowę aktywnych erotycznie Polaków. Możesz je kupować bez recepty – w aptece, sklepie lub drogerii – oraz rozpocząć wykorzystywać właściwie od razu. Ich pewnym atutem jest nie jedynie duża efektywność w ochronie przed nieplanowaną ciążą, jednak również w wielkim stopniu zabezpiecza przed dolegliwościami przekazywanymi drogą płciową (np. HIV, kiłą lub rzeżączką). Prezerwatywy kwalifikuje się do antykoncepcji mechanicznej – ich ważnym założeniem jest zatrzymanie plemnikom drogi do komórki jajowej poprzez tworzenie granicy (z lateksu czy innego produktu), co utrudnia im kontakt z drogami rozrodczymi kobiety.

Wazektomia – forma antykoncepcji

Wazektomia to zabieg polegający na podcięciu czy podwiązaniu nasieniowodów u panów. Dzięki temu sperma, wydostająca się z członka w trakcie wytrysku, nie ma plemników. Na zabieg decydują się panowie, jacy nie chcą mieć więcej potomstwa. Metoda jest powszechnie nieodwracalna. Zabieg jest jeszcze powszechniejszy, również w Polsce. W wielu wypadkach odbywa się go formą „bez skalpela” oraz potrzebuje tylko małych ukłuć. Odbywa się głównie w znieczuleniu miejscowym, więc jest właściwie bezbolesny.

Antykoncepcja dla mężczyzn – stosunek przerywany

Stosunek przerwany jest jedną spośród form antykoncepcji u panów, jednak ciągle dosyć kontrowersyjną. Mianowicie polega na przerwaniu stosunku tuż przed wytryskiem, w taki sposób, aby sperma nie znalazła się w drogach rozrodczych kobiety. Poszczególni eksperci uważają, iż w płynie preejakulacyjnym są plemniki, natomiast pozostali uważają, iż ich nie ma. Więc efektywność tejże formy nie jest do końca znana oraz sprawdzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj