Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Czy seks w czasie menstruacji jest bezpieczny?

Należałoby być przekonanym, iż stosunek bez zabezpieczenia w tymże okresie może skończyć się zapłodnieniem, chociaż zagrożenie nie jest wielkie. Kobiety, jakie nie mogą sobie pozwalać na ciążę, muszą pamiętać o antykoncepcji również w tracie menstruacji. Seks podczas menstruacji to temat tabu, jednak mnóstwo pań decyduje się na zbliżenia też w tymże okresie. W trakcie menstruacji naturalnie rośnie popęd płciowy, natomiast wzmożone przekrwienie narządów płciowych powoduje, iż kobieta intensywniej odpowiada na czynniki seksualne podczas stosunku seksualnego.

Czy można zajść w ciążę podczas okresu – seks w trakcie menstruacji

Stosunek podczas miesiączki jest możliwy, jednak pytanie czy można zajść w ciążę podczas okresu jest ciężkie oraz choćby jeśli kobieta spyta o to własnego prowadzącego ginekologa nie uzyska prostej odpowiedzi. Przy stałej miesiączce kobieta jest w stanie stwierdzić, kiedy może zajść w ciążę, gdyż może obserwować własny cykl owulacyjny. Tymczasem jeśli cykl jest zakłócony taka analiza jest zdecydowanie skomplikowana.

Cykl miesiączkowy a zajście w ciążę

Każda kobieta wie, iż w książkowym cyklu miesięcznym są dni płodne oraz niepłodne. Z punktu widzenia płodności szczytowym oraz ważnym momentem jest owulacja, więc jajeczkowanie. Wtedy wytwarzana jest komórka jajowa. To najdoskonalszy czas na zapłodnienie. Gdyż komórka jajowa może zostać pokryta poprzez mniej więcej dzień po uwolnieniu, natomiast plemniki we wspierających warunkach mogą wytrzymać choćby parę dni, zajście w ciążę możliwe jest nie jedynie w dniu owulacji, jaka wychodzi zazwyczaj na 14. dzień cyklu miesiączkowego.

Czy pod koniec okresu można zajść w ciążę?

Z każdym innym dniem, jaki oddala się od pierwszego dnia cyklu, więc starcie krwawienia menstruacyjnego, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę rośnie, gdyż dużymi krokami zbliżają się dni płodne. Jeżeli pokazowo do intymnego zbliżenia doszło piątego dnia cyklu, natomiast owulacja wystąpiła w 10 dniu, to system kobiety stopniowo zaczął szykować dobre miejsce na przyjęcie męskich komórek rozrodczych. Zakładając, iż dobre oraz silne plemniki nie mają też w tymże dniu dobrych wymogów do chodzenia, jednak są w stanie wytrzymać w kobiecych drogach rozrodczych 72 godziny, natomiast choćby 5 do 7 dni, to hipotetycznie może dojść do zapłodnienia. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę tuż przed menstruacją jest niezwykle małe. W wypadku pań, jakie mają regularny cykl trwający od 28 do 30 dni czy dłużej, natomiast ich cykle są regularne, dosyć pewnie jest stwierdzić, iż owulacja nastąpiła pomiędzy 11 dniem natomiast 21 dniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj