Jak naprawić związek? Odbudowa zaufania krok po kroku

Kryzysy są naturalną częścią każdego dużego, stałego związku. Zdarzają się na rozmaitych poziomach życia: dotykają zarówno ludzi młodych, jak również dojrzałych, stanowią składnik związków kilkuletnich, jednak również kilkudziesięcioletnich. Kryzysy zdarzają się choćby pośród niezwykle zgodnych par. Kluczem do zażegnania pojawiających się kłopotów jest dobre odpowiadanie na pojawiające się trudności. Co zrobić, by wytrzymać kryzys? Jak polepszyć własny związek?

Jak poprawić związek, który się rozpada?

Udany związek to jeden spośród istotniejszych celów większości osób oraz większości par. Szczególnie, gdy jesteśmy w poważniejszej relacji, z jaką wiążemy dane plany, zależy nam, aby pomiędzy nami natomiast partnerem wszystko układało się jak najlepiej. Przystępujemy do tego ze swego typu ambicją oraz jesteśmy zadowoleni, gdy znajomi postrzegają nas jako doskonale dobraną, kochającą się parę. Gdy natomiast widzimy, iż coś nie gra, możemy choćby widzieć to jako swoją porażkę.

Jak naprawić związek: rozpocznij od siebie

Nim zdecydujemy się kochać kolejną osobę, uprzednio powinniśmy zaakceptować samych siebie. Jeśli sami nie możemy uporać się ze swymi niedoskonałościami oraz kompleksami, tymże trudniej będzie nam zaakceptować niedociągnięcia innej osoby. Prócz tego należałoby zdać sobie sprawę ze swoich uchybień, nim rozpoczniemy oceniać partnera. Oraz chociaż mówi się, iż prawda zawsze jest po środku, być może to oczywiście my jesteśmy podłożem sporu oraz bezpodstawnie podejrzewamy o to ukochanego. Obserwując swoje błędy, łatwiej będzie nam dotrzeć do porozumienia.

Oceń intencje partnera

Jeśli stwierdziłeś, iż zamierzasz ratować związek przed rozpadem, zastanów się, czy inna strona też tego pragnie. To zwłaszcza ciężkie w wypadku zdrady- jednej lub innej strony. Momentami wizja straty stabilizacji życiowej, czy bojaźń przed krytyką ze strony rodziny, powoduje, iż ludzie za wszelką cenę starają się ocalić związek w kryzysie, jednak tak rzeczywiście wcale tego nie pragną. Partnerzy wzajemnie zapewniają sobie przeróżne rzeczy- zmianę, naprawę, zakończenie romansu, jednak niekoniecznie rzeczywiście dążą do tejże odmiany.

Czy należałoby ratować związek?

Mnóstwo osób ratuje związek tylko z racji na dzieci, natomiast to duży błąd. Co więcej pociechy w toksycznej relacji rodziców mogą ucierpieć bardziej aniżeli, jeśli się oni rozstaną. Kłótnie, awantury, napięta atmosfera, pretensje – takie zachowania nieprawidłowo oddziałują na psychikę. Pamiętaj, iż nic tworzonego na siłę nie da odpowiednich efektów. Skoncentruj się na własnych emocjach oraz uczuciach, zastanów się czy kontynuowanie tejże znajomości jest doskonałym wyjściem przede wszystkim dla Ciebie, właśnie następnie pomyśl o rodzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj