Jak urozmaicić życie seksualne w związku? Kilka praktycznych porad

W każdym związku wcześniej lub później namiętność trochę schodzi. To oczywiste, iż na pewnym czasie relacji rozpoczyna w niej brakować ożywienia w łóżku, natomiast w sypialni stery przejmuje przyzwyczajenie. Nim natomiast w obawie rozpoczniemy przeglądać wszystkie dostępne podręczniki, informujące o tymże, jak urozmaicić współżycie, należałoby zdobyć się na rozmowę z partnerką oraz razem zastanowić się nad wspólnymi wymaganiami.

Czemu rozmowa o seksie jest taka istotna?

Tak banalna rzecz jak rozmowa może dla wielu spośród nas wykazać się nie lada wyzwaniem. Elementami, jakie blokują nas przed mówieniem o seksie są głównie wstyd, jednak także obawa przed reakcją innej osoby, jaka może czuć się urażona czy wściekła własnymi pomysłami. Jest to normalne, natomiast bez komunikacji wejście jakichś zmian we własnym życiu seksualnym jest niewykonalne, ponieważ nie znamy wzajemnie własnych potrzeb, fantazji lub obaw. Druga osoba nie wie, co powoduje nam przyjemność, natomiast co ból, jaki typ dotyku oraz stymulacji nas interesuje, co potrzebowaliby poprawić.

Sposoby na lepszy seks

Używanie lubrykantów, olejków do ciała, funkcjonuje nie jedynie na zmysł powonienia, smaku jednak również dotyku. Jedną spośród mocno pobudzających podniet jest masaż całego ciała. Nim dojdziemy do aktywacji miejsc intymnych, należałoby znaleźć mnóstwo punktów erogennych kryjących się na stopach, rękach, uszach lub wzdłuż kręgosłupa. W wypadku pań będą to zwłaszcza okolice piersi, ud oraz szyi, natomiast u panów okolice stref intymnych. Poprawa klasy życia erotycznego może być zasługą środków farmakologicznych i odpowiednio wybranej formy antykoncepcyjnej.

Czy gadżety to odpowiedni pomysł?

Zabawki erotyczne mogą być dobrym sposobem na odstąpienie od rutyny. Jeżeli natomiast zapragniesz je kupować, powinieneś rozpocząć od szczerej rozmowy z własnym partnerem mówiąc, że chciałbyś spróbować czegoś innego. Robienie tego rodzaju zakupów bez konsultacji z bliską nam osobą może dać mnóstwo niemiłych konsekwencji. Nie każdy spośród nas ma jednakowy pogląd na gadżety erotyczne.

Całkowita zmiana środowiska

Jeżeli macie już zaliczony każdy mebel oraz pomieszczenie w miejscu zamieszkania, to niezwykle dobrym pomysłem jest pełna zmiana miejsca, zezwalająca zapobiec rutyny w stosunku. Należałoby od czasu do czasu wynająć pokój w hotelu, jaki odmiennie podziała na zmysły z racji zmiany środowiska, ponieważ jest to coś innego, czego jeszcze nie było. Także z całą pewnością warto zobaczyć, czy to się sprawdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj