Jakie pozycje seksualne warto praktykować w ciąży?

Stosunek w ciąży jest pewny, o ile specjalista nie uważa odmiennie. Można cieszyć się jego urokami zawsze, jeśli ciąża jest dobrze oraz nie występuje zagrożenie poronienia lub wczesnego porodu. Niewątpliwie natomiast współżycie seksualne nie oddziałuje na zdrowie oraz zabezpieczenie dziecka. Jest ono chronione poprzez mięsień macicy oraz wody płodowe, więc ani sam stosunek, ani orgazm nie powodują zagrożenia poronienia.

Seks w czasie ciąży

Ciąża to podróż poprzez dziewięć miesięcy, w czasie jakich ciało kobiety podlega wielu odmianom, zarówno fizycznym, jak również hormonalnym. Sex w ciąży jest dobrym przeżyciem. Dzięki niemu kobieta się wycisza, natomiast odbierane orgazmy łagodzą ją, wprowadzają w odpowiedni humor oraz korzystnie wpływają również na dziecko. Współżycie seksualne w ciąży jest zakazane tylko wówczas, jeśli są krwawienia z dróg rozrodczych, jeśli kobieta jest w ciąży dużego zagrożenia czy gdy któryś spośród partnerów ma chorobę przenoszoną drogą płciową. Brzuch kobiety w ciąży stale wzrasta, zwiększa się, co może powodować pewne ograniczenia w okresie kontaktów seksualnych.

Pewne pozycje seksualne w ciąży

Sprawdzi się tutaj pozycja „na jeźdźca” – kobieta siada na biodrach mężczyzny, jest wyznaczona do niego twarzą, kolana układa blisko jego tułowia. Wówczas to kobieta stanowi o głębokości penetracji, natomiast jej piersi nie zostaną podrażnione poprzez partnera. Jeżeli kobieta choruje na poranne nudności, powolny oraz dobry seks w pozycji poprzecznej, np. „na łyżeczkę” – partnerzy są na boku, twarze mają wyznaczone w tymże samym kierunku, natomiast mężczyzna znajduje się za kobietą – pozwala na poczucie rozkoszy.

Pozycje w ciąży

Póki ciąża przebiega prawidłowo, można uprawiać sex tak wielokrotnie, jak ma się na to chęć oraz energię (wyjątki mogą obejmować historię poronienia czy porodu przedwczesnego). Wybrane panie obawiają się, iż podczas stosunku skrzywdzą dziecko. Nie należy się tego obawiać, gdyż niemowlę jest przechowywane poprzez płyn owodniowy oraz szyjkę macicy.

Seks w ciąży – czy jest bezpieczny?

Przyszli rodzice wielokrotnie obawiają się, czy stosunek nie skrzywdzi dziecku. O ile nie istnieją kłopoty lecznicze to współżycie w ciąży jest pewne oraz nie ma powodu, aby zmieniać lub ograniczać dotychczasową aktywność seksualną. Stanowcza przewaga pań w ciąży może pewnie odbywać stosunki seksualne lub także uprawiać sex oralny, petting oraz necking. Seks pochwowy w okresie ciąży jest pewny zarówno dla kobiety, jak również dla dziecka. Dziecko jest chronione poprzez mięsień macicy oraz wody płodowe, jakie stanowią „poduszkę zabezpieczenia” dla płodu podczas stosunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj