Tyłozgięcie macicy- jaka pozycja najlepsza?

Chociaż tyłozgięcie macicy nie jest chorobą, powoduje wielokrotnie kłopot tam, gdzie problemy są kłopotliwie zauważane – w łóżku. Ból w okolicy jajników, rozpoznawalny jako duży nacisk na odcisk, pojawia się przy dużej penetracji w pewnych pozycjach, odczuwając radość z aktu seksualnego. Jak się zatem kochać, aby charakterystyczna budowa ciała nie wywoływała dyskomfortu?

Tyłozgięcie macicy – czym jest?

Tyłozgięcie macicy jest, mówiąc zwięźle, oryginalnym, usytuowaniem macicy wobec kości miednicy. Kiedyś tyłozgięcie macicy uznawane było za wadę, później za okres chorobowy, teraz jest przekonanie, iż tyłozgięcie macicy jest pewnym zaburzeniem, jednak zawierającym się w normie, natomiast zatem nie patologicznym. Podaje się, iż tyłozgięcie macicy ma jedna na pięć pań. Macica, jaka jest jednym spośród głównych elementów kobiecego układu rodnego.

Tyłozgięcie macicy – pozycja seksualna

We współzależności od stanu zaawansowania tyłozgięcia lub tyłopochylenia macicy, kobieta może cierpieć z powodu dyskomfortu podczas seksu. Wybrane spośród nich nie odczuwają żadnych zastrzeżeń, pozostałe z kolei muszą odnaleźć dobre pozycje erotyczne, jakie umożliwią im tylko radość. W sprawie tyłozgięcie macicy natomiast współżycie należy nadmienić też o przekształconym położeniu organu, jakie ciągnie za sobą odmienny przebieg naczyń, nerwów oraz więzadeł. Podczas stosunku płciowego drażnienie danych struktur może powodować choćby niezwykle duży dyskomfort w trakcie seksu. Paniom z macicą skierowaną do tyłu zaleca się zwłaszcza pozycje o trochę mniejszej penetracji, np. na boku czy „od tyłu”.

Tyłozgięcie macicy a zajście w ciążę

Czy tyłozgięcie macicy utrudnia zajście w ciążę? Tyłozgięcie macicy nie oddziałuje w szkodliwy sposób na zapłodnienie, nie blokuje go ani nie utrudnia zapłodnienia. Niepoprawne ułożenie macicy dotyczy ponieważ tyłozgięcia trzonu macicy, natomiast nie tyłozgięcia szyjki macicy – natomiast to oczywiście szyjka macicy uczestniczy w mechanizmie zapłodnienia. Nie ma więc niekorzystnego związku pomiędzy tyłozgięciem macicy natomiast zapłodnieniem, nie jest potrzebne wykorzystywanie specjalistycznej pozycji do zajścia w ciążę.

Czy tyłozgięcie macicy się leczy?

Tyłozgięcie macicy nie jest dolegliwością ani dużą chorobą, więc głównie nie należy go leczyć chirurgicznie. Leczenie winno tymczasem obejmować przypadłości (jeżeli towarzyszą tyłozgięciu) czy zaburzenia, jakie do niego prowadzą (mięśniaki, endometrioza). Zabiegi korekcyjne tyłozgięcia macicy, szczególnie chirurgiczne, robione są np. jeśli tyłozgięciu macicy towarzyszy wypadanie macicy, do czego może dochodzić np. po wielu porodach czy pojawiają się dokuczliwe przypadłości, jakie utrudniają współżycie seksualne (w pewnych wypadkach mogą pomóc dobre ćwiczenia czy pessar).


https://www.expobonding.pl/erotyka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj